Dykcjonariusz

Cysiulek – rzecz., odm. -a, -iem, -owi, l. mn. cysiulki; pluszowa zabawka, która stanowi ważny element rytuału ssania kciuka, czyli cysiulkowania (pot. cysiania); bez cyciulków cysiulkowanie (cysianie) nie jest możliwe; nie każdy pluszak jest cysiulkiem, ale każdy cysiulek jest pluszakiem.

Czołg – podwójny wózek dla dzieci „rok po roku”, aktualnie Teutonia Team; pojazd do zadań specjalnych – można go prowadzić jednym palcem po wydmach, gołoborzach i leśnych kniejach. Zachodzi podejrzenie, że pływa także po wodzie jak amfibia. W przestrzeni publicznej sieje grozę bądź budzi respekt – tak czy owak, piesi rozstępują się przed nim na chodnikach, a samochody pokornie zatrzymują przed zebrami.

Ela – mutancik nr 2; choć urodzona w niedzielny poranek, nie zapowiada się ani na rannego ptaszka, ani na leniwca pospolitego. Inne nazwy: Elunia, Elciak, Elusiek, Lusinka, Lusia, Elek-Wróbelek, Mały Padalec.

Śmierdzioch – pluszowy lisek z IKEA, z pozytywką w trzewiach, grającą po pociągnięciu za ogon; inna potoczna nazwa to „Lisek Śmierdzioszek”. Więcej na temat Śmierdziocha można znaleźć tutaj.

Wiki – mutancik nr 1; z wyglądu dorodny przedszkolak, z metryki półtoraroczniak. Inne nazwy: Wikulek, Wikciak, Wikul, Wikencja, Wikcisko, Wikulij, Krecik, Łobuz, Niunia. Co ciekawe, obiekt reaguje na wszystkie powyższe określenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>